USM-HALLER

Světový lídr v designu a zodpovědném přístupu k životnímu prostředí. USM Haller je švýcarská rodinná firma, která funguje už od roku 1885, kdy ji založil Ulrich Schaerer nejprve jakožto podnik na zpracování kovu a zámečnictví. Tradiční značka vyrábějící širokou škálu stolů a příslušenství je oblíbená pro své jedinečné inovace, skutečnou kvalitu a opravdový styl, a také pro své hodnoty, které dodržuje už čtvrtou generaci. Netýkají se jen výroby nábytku, ale i budování vztahů, především jde o vstřícný přístup k zákazníkům, s nimiž se snaží navázat celoživotní vztah a poskytnout jim vždy ty nejlepší služby, aby byly naplněny jejich individuální požadavky a představy. Tři hodnoty jsou pro USM Haller naprosto zásadní: švýcarská kvalita, modularita a udržitelnost.

Švýcarská výroba v sobě zahrnuje preciznost, kvalitu a spolehlivost, které jsou nevyhnutelně zakomponovány v každém kousku od USM Haller. Značka technologii výroby stále vylepšuje, aby zajistila ještě větší propracovanost svých produktů. K jejich zhotovováni jsou najímání ti nejzručnější řemeslníci, jimž při práci pomáhají nejmodernější robotické stroje. Stejně tak kvalita využívaných materiálů je velice vysoká a přísné podmínky a standardy firmy, jež aplikuje na různých testech (např. otvírání a zavírání dveřních závěsů 40 000 krát, aby se ujistili o jejich stoprocentní nehlučnosti) mění nábytek v nadčasový produkt, který vydrží několik desítek let.

Modularita představuje pro designovou značku nikoliv rozmar, ale firemní víru. Díky modulárnímu systému USM má nábytek bezkonkurenční schopnost být neustále přetvářen a uzpůsoben tak měnícímu se prostředí a potřebám, protože jak firma věří, změna je jedinou konstantou v našem životě. Proto i nábytek by měl vždycky vyjít vstříc čemukoliv, co se u Vás zrovna změní bez ohledu na velikost těchto změn, ať už je to proměna interiéru nebo nutnost většího prostoru či naopak jeho aktuální nedostatek. Velikost, barva, tvar, doplňky – to vše může být upraveno u nábytku od USM Haller, aby Vám opět ladil k ostatním věcem v místnosti a zapadal tam, kde potřebujete.

Udržitelnost je základním principem již od založení firmy. Nábytek USM vychází vstříc ekologii, která je v současné době více než potřebná; snaží se, aby veškeré produkty byly stále stejně funkční a estetické po desítky let a nemusely se tak často nahrazovat. Pokud se zajímáte o tuto stránku a nelíbí se Vám konzumní koloběh neustálého vyhazování a nahrazování nekvalitních věcí, což samozřejmě škodí životnímu prostředí, může pro Vás být značka USM Haller výbornou volbou. Jejich zodpovědný přístup začíná již u výrobního procesu, kde se snaží vyprodukovat co nejméně emisí a snížit energetickou náročnost, proto neustále způsob výroby kontroluje a sofistikuje podle vysokých ekologických standardů. Kromě finální odolnosti produktu, který vydrží dlouhá léta, se designová firma zajímá o absolutní recyklovatelnost materiálu, která by měla být zajištěna v každém stádiu výroby i využívání nábytku během života. Nábytek je navržen tak, aby nepodléhal opotřebovanosti a díky kvalitnímu zpracování byl velmi odolný, navíc se samozřejmě dbá na výsledný nadčasový styl, který nemá šanci stát se „nemoderním“ – a tím pádem nevyvolává nutkání jej nahradit. Certifikát od společnosti Greenguard, jejž firma získala v roce 2007, dokládá, že nábytek má taktéž nízké emise v uzavřených prostorech a díky němu je pobývání v domácím a kancelářském prostředí zase o něco zdravější a bezpečnější. USM Haller produkty mají tedy všechny předpoklady být Vaší celoživotní láskou.

__

Továrna a sídlo této designové značky se dodnes nachází ve švýcarském Munsingenu, kde byly také zbudovány. Zlom přišel v 60. letech 20. století, kdy zástupce třetí generace Paul Schaerer, nechal předělat prostory firmy a kanceláří za pomoci modulárního ocelového konstrukčního systému, který by byl flexibilní, a tudíž lehce přizpůsobivý různým procesům ve výrobě a průmyslu. Později se k tomu přidal i návrh nábytku ve stejném duchu, který měl splňovat odlišné požadavky a potřeby továrny a firemních kanceláří tím, že by se dal libovolně upravit. Základem této konstrukce byl elegantní a důmyslný kulový kloub, na který v roce 1965 Paul Schaerer a architekt Fritz Haller získali patent. Ačkoli tento nábytek měl původně sloužit pouze pro soukromé účely firmy, brzo získal pozornost veřejnosti pro svou všestrannost, odolnost a styl, a tak produkty vešly do komerčního prodeje a byla odstartována úspěšná budoucnost firmy.

Firma se rozšířila po celém světě, dnes má showroomy například v Londýně, v Paříži, Tokiu, Mnichově, Stuttgartu apod.; nové sídlo bylo v r. 2012 otevřeno v New Yorku, r. 2015 byla založena v Británii jedna z dceřiných společností (kromě toho také v Tokiu o sedm let dříve). V roce 1989 vstoupily na trh ikonické, výškově nastavitelné stoly Kitos. Jako první evropská společnost získala značka – za splnění velmi přísných podmínek – akreditaci od institutu Greenguard, která potvrzuje, že produkty této značky mají nízké emise částic a chemikálií, a proto pomáhají snižovat znečištění vzduchu v místnostech. V roce 2015 oslavila firma 50. výročí od stvoření legendárního USM Haller modulárního nábytkového systému.