BOMMA

Po více jak 20 let je společnost Bohemia Machine, nacházející se ve Světlé, kolébce výroby pravého broušeného českého křišťálu, uznávaným výrobcem a dodavatelem kvalitních sklářských strojů a v poslední době též výrobcem luxusních křišťálových výrobků pod značkou BOMMA, prezentující se ve stylu současných módních trendů.

Společnost byla založena v roce 1992. Od samého počátku se zaměřovala na tehdy vznikající soukromé brusírny skla a poskytovala jim odborný a poradenský servis včetně strojů a zařízení. Po získání těchto prvních zkušeností a poté, co se tento trh nasytil, obrátila svou pozornost na spolupráci s velkými českými sklárnami. Na konci minulého století prošla rychlým rozvojem díky celé řadě profesí a technologií, které jsou dnes úspěšně využívány při zpracovávání objednávek přímo z úvodní studie až ke kompletní realizaci konečného výrobku.Od roku 1996, zavedla technologii precizního broušení a hranování povrchu skleněných výrobků. Tyto činnosti vedly k obohacení sortimentu o výrobu vlastních reklamních a dárkových skleněných předmětů.

V roce 2002 byl provoz sklárny rozšířen o specielní pracoviště zabývající se broušením užitkového nápojového a dárkového skla pomocí brousících automatů Pöting jako kooperační servis pro její obchodní partnery.Zušlechťovací kapacity firmy byly od roku 2008 dále rozšířeny o novou generaci brousících strojů pod názvem BM JACK vyvinuté na základě vlastního know-how konstrukce a výroby, schopné dekorovat křišťálové sklo pomocí nejmodernějších technologií robotického broušení.