zpět do kategorie: KŘESLA

NORR 11 designová křesla Nomad chair

37 700

Na objednávku 4 - 8 týdnůNa objednávku 4 - 8 týdnůNa objednávku 4 - 8 týdnů

PinterestPinterest InstagramInstagram TwitterTwitter FacebookFacebook

NORR 11 designová křesla Nomad chair

Designová křesla Nomad Chair patří k velmi zdařilým produktům designové firmy Norr 11, pod jejíž hlavičkou toto křeslo vytvořili dánští návrháři Kristian Sofus Hansen a Tommy Hyldahl. S Kristianovou zálibou v jednoduchých a přesto funkčních uměleckých produktech a Tommyho zápalem pro vlastnosti různých materiálů vzniklo v tomto produktu jakési dánské zpodobení exotična, jež se vyznačuje svým detailním propracováním všech částí a splněnými nároky na vysokou komfortnost.

Designová křesla Nomad Chair patří k velmi zdařilým produktům designové firmy Norr 11, pod jejíž hlavičkou toto křeslo vytvořili dánští návrháři Kristian Sofus Hansen a Tommy Hyldahl. S Kristianovou zálibou v jednoduchých a přesto funkčních uměleckých produktech a Tommyho zápalem pro vlastnosti rů..   Více >

Materiál: Kůže, Bambus

Rozměr (V x Š x H): 100.00 x 90.00 x 77.00 cm

Výška sedáku: 39.00 cm

NORR 11 designová křesla Nomad chair

Designové křeslo Nomad Chair dánského výrobce Norr 11 je severskou interpretací tradičního marockého proutěného křesla. Ve jméně tohoto produktu, jež mají na svědomí dva designéři, Kristian Sofus Hansen a Tommy Hyldahl, se snoubí „nordický“ a „marocký“ styl do charakteristického názvu: Nomad. Kristian Sofus Hansen a Tommy Hyldahl spolupracují od roku 2015 a ve své společné umělecké tvorbě čerpají především z vlastních cest a návštěv Asie, snaží se o to zkombinovat všechny oblíbené prvky, pro něž sdílejí vášeň: japonský smysl pro jednoduchost, etnické detaily a skandinávskou tradici nadčasového a kvalitního nábytku.

Designové křeslo Nomad je reinterpretací složitého proutěného křesla, protože počet spojení ve splétaném proutí je zjednodušen natolik, aby materiál pouze dostál své funkci a nebylo zde nic nadbytečného. Prostřednictvím úzké spolupráce Norr 11 s dodavateli se mohlo uskutečnit mnoho experimentů, které nakonec vedly k vytvoření velkých pohodlných sedadel a zadních rámů, stejně jako zadních nohou, od nichž probíhá linie spojující podlahu s horní zadní částí křesla, aby se docílilo jednotného a ničím neděleného propojení všech součástí. Sedák a zadní část jsou vytvořeny ze dvou velkých, tvarovaných bambusových rámů, mezi něž je vložena francouzská, bambusová ručně pletená síť. Poloprůhledný bambusový výplet umožňuje světlu proniknout skrz a dává tak velkému povrchu křesla světlý vzhled a zdůrazňuje jeho krásnou konstrukci. Vaše pohodlí při sezení umocňuje ještě další bonus tohoto křesla - vsazený polštář za krk se třemi nastavitelnými výškami a podsedák. Oba polštáře jsou vyráběny z kůže v teplé barvě koňaku, která ladí k přírodnímu materiálu bambusu, a dovolí Vašemu tělu se v křesle Nomad naprosto uvolnit, jako byste byli oním kočovníkem po dlouhé cestě.