zpět do kategorie: ŽIDLE

KNOLL židle Tulip Armchair

55 269

Na objednávku 4 - 8 týdnů

PinterestPinterest InstagramInstagram TwitterTwitter FacebookFacebook

KNOLL židle Tulip Armchair

Designová ikona Tulip chair, kterou navrhl Eero Saarinen v roce 1955 a 1956 pro firmu Knoll v New Yorku. Byla navržena především jako židle určená k jídelnímu stolu. Židle má hladké linie modernismu a na svou dobu na ní byly použity experimentální materiály. Židle je dnes považována za klasiku průmyslového designu.
Židle je často považována za "space age" pro její futuristické křivky a použití umělých materiálů a dokonce se v roce 1960 objevila ve sci-fi seriálu Star Trek, jako židle kapitána na hlavním můstku.
 
Eero Saarinen vyrobil židli z jednoho kusu materiýlu - výhradně ze skelného vlákna, ale tento materiál však nebyl schopen podporovat základnu, a prototypy byly náchylné k rozbití. V důsledku toho je základna židle Tulip z hliníkové slitiny s povrchovou úpravou takovou, aby odpovídala hornímu plášti, což ve finále dává židli celistvý vzhled. .Horní skořepina je vytvarována z laminátu, s posíleným povrchem. Polštář z počalouněné pěny je snímatelný se zapínáním na suchý zip.
* vzhledem k širokému výběru různých materiálů čalounění neuvádíme u každého materiálu jeho barevné varianty, tyto barevné varianty si můžete prohlédnout ve vzornících na našem showroomu

Designová ikona Tulip chair, kterou navrhl Eero Saarinen v roce 1955 a 1956 pro firmu Knoll v New Yorku. Byla navržena především jako židle určená k jídelnímu stolu. Židle má hladké linie modernismu a na svou dobu na ní byly použity experimentální materiály. Židle je dnes považována za klasiku prů..   Více >

Výrobce: KNOLL

Designer: EERO SAARINEN

Rok: 1957

Kategorie: ŽIDLE Designové židle Knoll

Materiál: Lakovaný hliník, Polyuretan

Rozměr (V x Š x H): 81.00 x 68.00 x 59.00 cm

Výška sedáku: 48.00 cm