zpět do kategorie: NÁSTĚNNÉ VĚŠÁKY

Výprodej Essey Designové nástěnné věšáky Ferdinand (3 ks, červená)

383

547

SLEVA 30%

Zbývá posledních 22 ks

Skladem (22 ks)

PinterestPinterest InstagramInstagram TwitterTwitter FacebookFacebook

Výprodej Essey Designové nástěnné věšáky Ferdinand (3 ks, červená)

Designové věšáky Ferdinand propojily svět designu a literatury, které odlišným uměleckým způsobem, avšak společně sdělují nadčasový a hřejivý příběh o stejnojmenném mírumilovném zvířeti. Jasně vyjádřený účel a jednoduchá forma, již v duchu symbolického funkcionalismu navrhl John Brauer ve své ikonické firmě Essey, propůjčují výrobku nezaměnitelné kouzlo, které se pohybuje na pomezí světa skutečného a imaginárního.

Dostupnost: sklad Vinohrady Showroom (PHA-1)

Stav: Nové v originálním balení

Designové věšáky Ferdinand propojily svět designu a literatury, které odlišným uměleckým způsobem, avšak společně sdělují nadčasový a hřejivý příběh o stejnojmenném mírumilovném zvířeti. Jasně vyjádřený účel a jednoduchá forma, již v duchu symbolického funkcionalismu navrhl John Brauer ve své ikon..   Více >

Materiál: Nylon

Rozměr (V x Š x H): 14.50 x 12.00 x 4.00 cm

Výprodej Essey Designové nástěnné věšáky Ferdinand (3 ks, červená)

Designový věšák Ferdinand nemá tvar býčí hlavy jen tak pro nic za nic. Jeho designér John Brauer našel inspiraci pro svůj návrh ve svém oblíbeném klasickém literárním díle z roku 1938, jehož autory jsou Munro Leaf & Robert Lawson. To bylo nedávno dokonce převedeno do filmové podoby animovaného snímku společností Walt Disney. Skrze věšák je vyprávěn příběh býčka Ferdinanda, který navzdory společenským předsudkům miluje klid a chce trávit čas ve stínu stromů a vonět ke květinám, které na louce zrovna kvetou. Jenomže nešťastná náhoda tomu chce, že ho bodne včela a místní se dle jeho vyplašeného chování domnívají, že jde o zdivočelé, nebezpečné zvíře – a pošlou Ferdinanda do býčích zápasů. Ferdinand ovšem odmítne bojovat, a tak se může nakonec vrátit do svého klidného lučního světa. „Vždycky jsem miloval tenhle příběh,“ přiznává John Brauer. „Je to příběh o nás samých, o tom, jací jsme.“ A také jací bychom měli být – vždy sami sebou.

Designový nástěnný věšák Ferdinand od dánské značky Essey ztělesňuje jeden osud v jedné linii. Souvislá, minimalisticky jednoduchá linka začíná u jednoho býčího rohu, vybíhajícího do prostoru, pokračuje přes oko vytvořené šroubem, obíhá prstencovitý tvar čumáku a vrací se zpět k druhému rohu. Jediným tahem vzniká nádherný funkční hák, kam si můžete pověsit oblečení. Jednoduchost tohoto designového produktu nás v životě učí oceňovat drobné a prosté věci v životě a zároveň nás povzbuzuje k tomu jít si vlastní cestou, o které cítíme, že je správná.

Nástěnný věšák Ferdinand se vyrábí z hebkého nylonu a na zeď si jej můžete přibít v burgundské červené, sváteční bílé, antracitově šedé, anebo si rovnou pořídit celý set všech barev, které k sobě báječně ladí.