zpět do kategorie: KŘESLA

ARTEK křeslo ARMCHAIR 41

101 266

Na objednávku 6 - 8 týdnů

PinterestPinterest InstagramInstagram TwitterTwitter FacebookFacebook

ARTEK křeslo ARMCHAIR 41

Paimio je jedno z nejkrásnějších křesel navržených Alvarem Aaltem. Paimio křeslo vzniklo jako součást celkového projektu Paimio sanatorium. Namísto použití tradičních kovových trubek, Aalto chtěl něco teplejší a lidštější nábytek. S ohledem na tuto skutečnost, Aalto vytvořil v roce 1931 Paimio židli, která byla vyrobena z ohýbané překližky a vrstveného dřeva. Paimio znamenalo začátek kariéry Alvara Aalta jako návrháře nábytku.

Paimio je jedno z nejkrásnějších křesel navržených Alvarem Aaltem. Paimio křeslo vzniklo jako součást celkového projektu Paimio sanatorium. Namísto použití tradičních kovových trubek, Aalto chtěl něco teplejší a lidštější nábytek. S ohledem na tuto skutečnost, Aalto vytvořil v roce 1931 Paimio žid..   Více >

Výrobce: ARTEK

Designer: ALVAR AALTO

Kategorie: KŘESLA Designová křesla Artek

Materiál: Překližka, Ocel

Rozměr (V x Š x H): 64.00 x 60.00 x 80.00 cm

ARTEK křeslo ARMCHAIR 41

Paimio je jedno z nejkrásnějších křesel navržených Alvarem Aaltem. Paimio křeslo vzniklo jako součást celkového projektu Paimio sanatorium. Namísto použití tradičních kovových trubek, Aalto chtěl něco teplejší a lidštější nábytek. S ohledem na tuto skutečnost, Aalto vytvořil v roce 1931 Paimio židli, která byla vyrobena z ohýbané překližky a vrstveného dřeva. Paimio znamenalo začátek kariéry Alvara Aalta jako návrháře nábytku.