Designové židle

Krásu na pohled a pohodlí na dotek představují designové židle, které najdete v naší nabídce. Rozmanité barvy i tvary židlí vám dávají možnost sladit domov, kancelář, provozovnu nebo venkovní posezení přesně podle vašich představ.

Zobrazit vše

Designové židle

Vybírejte z jídelních a barových židlí, židlí pro děti, kancelářských, konferenčních nebo zahradních židlí. Kvalitní zpracování designových židlí zaručuje jejich odolnost. Na výběr máte z dřevěných, kovových i plastových židlí nebo zkuste designové židle v kombinaci různých materiálů. U některých modelů naleznete i polstrované sedáky dodávající potřebné pohodlí. Vyzkoušejte pevné, otočné i skládací židle.

Při výběru židlí věnujte pozornost tvarování podsedáku – ergonomické tvarování (takzvaný žlábek) poskytuje komfortnější sezení. Roli hraje i výška zádové opěrky. Pokud opěrka sahá pod lopatky, můžete se pohodlně opřít a nemačkáte si břicho. Polstrování sedáků vybírejte podle odolnosti materiálu – hodnota oděruschopnosti se měří v jednotkách martindale. Pro využití v domácím prostředí je dostačující hodnota 30 000 martindale. Obecně platí, že čím je sedák odolnější, tím je v něm obsaženo více umělých vláken. Nezapomeňte ani na to, že pokud máte podlahy z tvrdších materiálů (dřevo, laminát, dlažba atd.) je vhodné opatřit židle ochrannými podložkami (kluzáky).

Jídelní židle – najdete je v každé domácnosti a jsou jedním z nejvíce používaných kousků vybavení. Proto je jejich výběr obzvláště důležitý. Jídelní židle by měly poskytovat maximální pohodlí. Přeci jen na nich sedáváte při společném stolování s rodinou nebo s hosty. Jídelní židli slaďte výškově s jídelním stolem. Výška sedáku by se měla pohybovat kolem 45 cm, aby vaše kolena byla v pravém úhlu a plocha chodidel se celá dotýkala země. Designové jídelní židle vybírejte tak, aby zapadly do koncepce interiéru a vhodně doplnily jídelnu nebo jídelní kout.

Barové židle – své místo mají u barových pultů. Skvěle se na nich sedí při ranní snídani, odpolední kávě nebo při klábosení s přáteli. Barevné i tvarové variace barových židlí vám umožní udělat z barového koutku stylovou část domácnosti, podniku nebo kanceláře. Posezení na designové barové židli je příjemně neformální. Zvolte si designovou barovou židli s praktickým plastovým nebo kovovým sedákem nebo měkkou čalouněnou barovou židli, s opěrkami nebo bez.

Kavárenské židle – kavárny mají své jedinečné kouzlo. Kavárenské židle by měly být pohodlné pouze po krátkou dobu, nejsou určeny pro delší sezení, takže nevadí, když dáte přednost designu před pohodlím. Většina námi nabízených kavárenských židlí je pohodlná na 10-15 minut pro zajištění fluktuace zákazníků. Mezi designovými kavárenskými židlemi z naší nabídky najdete originální kousky i decentní vzhled kavárenských židlí. Můžete si tak vytvořit prostor podle vašich představ.

Kancelářské židle – v kancelářích často trávíte dlouhé hodiny. Proto je potřeba zvolit takovou židli, která vám zajistí dostatečnou oporu, aby vás při práci nebolela záda. Vsaďte na kancelářské židle s ergonomickým tvarováním. U nás najdete designové kancelářské židle, které vám poskytnou potřebné pohodlí a zároveň budou ve vaší kanceláři působit reprezentativně.

Konferenční židle – porady, schůzky s klienty i s kolegy. Všechny je třeba někam usadit, a proto jsou zde designové konferenční židle, jejichž úlohou je poskytnout příjemné posezení i pro několikahodinové porady. Zároveň by měly vhodně doplňovat firemní prostředí a styl. Vybrat si můžete z mnoha barevných variací i tvarových provedení tak, aby měly vaše konferenční místnosti vždy příjemný look.

Zahradní židle – mít zahradu bez zahradního posezení je hřích. Vyberte si z designových zahradních židlí vyrobených z odolných materiálu takové, které dají vašemu relaxačnímu koutku šmrnc. Zahradní židle s polstrováním oceníte ve chvílích, kdy toužíte po odpočinku. Celokovové židle se zase hodí k bazénům – cákance vody jim rozhodně neublíží.

Dětské židle – i naši nejmenší si zaslouží židle, na kterých se jim bude dobře sedět. Vybavte jejich dětský svět barevnými designovými dětskými židlemi. Děti budou nadšené, když budou mít posezení jako dospělí, ale přitom bude přizpůsobené jejich výšce. Vesele tvarované židle jim zaručeně rozzáří oči.

 

Designové židle z naší nabídky pocházejí z dílen světových designérů a značky jako Magis, ClassiCon, Kartell, TON nebo Norr11 jsou zárukou funkčnosti a kvality. Abyste byli s konečným výběrem designových židlí spokojeni a užívali si jejich krásu každý den, rádi vám při rozhodování pomůžeme. Projděte si náš e-shop nebo se přijďte na židle podívat osobně do showroomu v Praze, kde máme trvale vystaveno několik desítek modelů designových židlí. Židle vám také rádi zapůjčíme.