Designové barové židle

Barové židle představují netradiční způsob posezení, který si můžete vychutnat s rodinou i přáteli. Kovové, dřevěné nebo plastové designové barové židle dopřejí prostoru vzdušnost a zároveň poslouží jako funkční prvek.

Zobrazit vše

Designové barové židle

Designové barové židle v různých designových tvarech, materiálech a provedeních se stanou nedílnou součástí vašeho prostoru. Ve velkých prostorech krásně vyniknou, v menších bytech mohou nahradit jídelní stůlžidlemi a uspořit drahocenné místo.

Barové židle si můžete vybrat s pevnou nebo otočnou konstrukcí a mohou být vybaveny pístem pro nastavení výšky. Díky němu si přizpůsobíte židli přesně svým potřebám. Stabilitu zajišťuje jedna centrální, tři nebo čtyři nohy a praktická je také opěrka pro nohy, která vám dopřeje pohodlnější posezení. Úlevu vašim unaveným zádům poskytne opěradlo – to vybírejte správně podle ergonomického hlediska. Přispívá ke správnému sezení, protože sedíte s rovnými zády, při jídle se nehrbíte a nestlačujete si žaludek. Naopak barová židle bez zádové opěrky umožňuje zasunout židli zcela pod barový stůl nebo pult, nevyčnívá nad desku a zajistí vám vzdušné řešení prostoru. Nebo se nechte zlákat vyšším komfortem barových křesílek a barových židlí s opěrkami pro záda i ruce.

Sedák barové židle volte podle toho, jak dlouho se na židli bude sedět. Pro barové židle v provozovnách, na kterých se sedí delší dobu, sáhněte po polstrovaném čalouněném sedáku či ergonomicky tvarovaném sedáku, který poskytuje maximální pohodlí. Tam, kde bude židle využita jen párkrát během dne nebo bude plnit funkci designového doplňku, se nebojte sedáků plastových, dřevěných i kovových. Jejich plusem je snadná údržba.

Pokud hledáte barovou židli, která je pohodlná jen po určitou dobu, po které se stává naopak nepohodlnou, i na takové účely se výrobci zaměřují. Délka využití těchto barových židlí se záměrně omezuje, čímž se zvyšuje fluktuace v kavárnách či v relaxačních zónách kanceláří.

Správnou výšku barové židle zvolte podle horní hrany odkládací plochy. Vzdálenost mezi ní a sedákem by měla být 30 až 35 cm. Normovaná výška barových židlí je 65 nebo 75 cm, ale u nás můžete vybírat i z dalších výšek.

Doplnit interiér nebo naopak vytvořit výrazný designový prvek můžete prostřednictvím volby materiálu a barvy. Dřevěné, kovové i plastové barové židle se stanou oblíbenou součástí vašeho bytu, baru, kavárny nebo kanceláře.

Barové židle od předních světových designérů a značek jako Kartell, Vitra, Magis, La Palma, Ton, Driade, Classicon, Normann-Copenhagen a dalších vás okouzlí svým nadčasovým designem.

Přijďte se podívat do našeho showroomu v Praze, kde si sami vyzkoušíte vystavené židle (máme stále vystaveno 10-20 barových židlí) a kde vám naši zkušení designéři poradí a pomohou s výběrem. Barovou židli se vzorníkem materiálů vám také rádi zapůjčíme, abyste si doma mohli vyzkoušet správnost výběru. Využijte i další poskytované služby.