DAMIEN GERNAY

Damien Gernay se narodil v roce 1975, na předměstí Paříže. V letech 1994 až 1998 studoval design v Ecole Supérieure des Arts (ESA) v Saint-Luc Tournai v Belgii. Po škole absolvoval scénografické projekty pro klienty současného tance a divadla v Belgii. Od roku 2003 do roku 2005 byl Gernay umělec v rezidenci v Le Fresnoy, Národní ateliér současného umění v Tourcoing ve Francii, centrum interdisciplinárních umělců. V roce 2007 založil v Bruselu vlastní designové studio.

Gernayova práce je velmi experimentální, poháněná touhou k ohrožení hranic mezi uměním a designem. K dnešnímu dni se jeho praxe týká nábytku, osvětlení a příslušenství. Jeho díla často odrážejí úctu k přírodě a tajemství; jeho větší dílo se zaměřuje na význam, texturu a nejednoznačnost. Blížící se k úvahám malíře nebo sochaře hraje nepohodlání rozhodující roli ve své praxi. Chyba je přijímána a asimilována, takže každý kus je jedinečný svou vlastní historií, složitostí a intimními paradoxy. Kombinuje ovládání se spontánností, míchá hladký s drsným.

Gernay často vystavuje na veletrzích PAD London & Paris, ICFF v New Yorku, Milan Design Week a instituce jako Triennale de Milano v Miláně, Designové muzeum v Gentu, Bozar v Bruselu a mimo jiné.

dle značky:

MOGG