MOOOI - Originalita a překročení tradičního designu

Když se řekne designový nábytek a osvětlení, mnohým z nás se vybaví jména jako Philippe Starck nebo Arne Jacobsen. Ale mezi těmito ikonami světového designu září jedna značka, která se stala synonymem pro inovativní a výjimečný design – MOOOI. Co ale dělá tuto značku tak unikátní, a jaké jsou její nejikoničtější designy osvětlení?

Historie a filosofie značky

Značka MOOOI byla založena v roce 2001 nizozemskými designéry Marcelem Wandersem a Casparem Visserskem. Jméno MOOOI, odvozené od nizozemského slova pro krásu („mooi“), má symbolizovat trojitý důraz na estetiku, kvalitu a inovaci. Wandersem a Visserskovi se podařilo vytvořit značku, která spojuje luxusní design s funkčností, což ji činí oblíbenou mezi interiérovými designéry i náročnými zákazníky.

Nejznámější designy osvětlení

MOOOI je známá svou schopností překračovat hranice tradičního designu. Jejich kolekce osvětlení je toho dokonalým příkladem – kombinuje umělecké prvky s technickou dokonalostí. A jaké designy patří mezi jejich ikony?

1. Random Light

Random Light, navržené Bertjanem Potem, je jedním z nejznámějších produktů značky MOOOI. Tato lampa, vyrobená z pryskyřicového vlákna, které je náhodně omotáváno kolem nafouknutého balónu, vytváří dojem lehkosti a vzdušnosti. Když se lampa rozsvítí, vytváří nádherné hry světla a stínu, což z ní činí nejen praktický, ale i vizuálně poutavý prvek interiéru.

2. Heracleum

Inspirované přírodou, konkrétně rostlinou bolševník, je svítidlo Heracleum designem Marcela Wanderse. Jeho jemné, větvičkovité struktury s LED diodami na koncích vytvářejí iluzi kvetoucího stromu. Tento design je perfektním příkladem toho, jak MOOOI spojuje organické tvary s moderní technologií.

3. Dear Ingo

Toto světlo je poctou německému designérovi Ingo Maurerovi. Skládá se z několika nastavitelných ramen, která mohou být uspořádána do různých tvarů, což umožňuje flexibilní využití prostoru a světla. Je to nejen funkční osvětlení, ale i umělecké dílo, které přitahuje pozornost svou jedinečností a variabilitou.

4. Raimond

Navržené Raimondem Putssem, tato lampa je geometrickým zázrakem. Skládá se z mnoha malých LED diod, které jsou propojeny jemnými kovovými vlákny, tvořícími složitou geometrickou strukturu. Svítidlo Raimond je nejen esteticky přitažlivé, ale také technicky pokročilé, díky čemuž vytváří jemné a rovnoměrné osvětlení.

Proč vybrat právě MOOOI?

Designy osvětlení od MOOOI nejsou jen funkčními prvky, ale i uměleckými díly, která mohou zcela změnit atmosféru vašeho interiéru. Jejich inovativní přístupy a vysoká kvalita zpracování zajišťují, že každý kousek je nadčasový a dlouhodobě esteticky hodnotný. Pokud hledáte osvětlení, které je nejen praktické, ale i vizuálně působivé, MOOOI je značka, která stojí za zvážení.

V našem e-shopu najdete široký výběr designových světel od MOOOI, které mohou přidat vašemu domovu nebo kanceláři ten pravý nádech luxusu a originality.

MOOOI představuje to nejlepší z moderního designu osvětlení, kde se setkává inovace s estetikou. Jejich produkty jsou více než jen světla – jsou to vyjádření stylu a kreativity, která dokáže proměnit každý interiér. Přijďte si vybrat svůj kousek umění, který rozzáří váš domov.

Celou kolekci najdete zde.