Alessi a jejich jedinečné designy

Alessi je známá výrobou mnoha nejznámějších bytových doplňků a domácích potřeb na světě. Společnost byla založena v roce 1921 a každý produkt pozvedá výraz a funkci domácích potřeb, od nádobí a příborů, kuchyňských a koupelnových doplňků až po varné konvice a kávovary a další.

Ve spolupráci s mezinárodně uznávanými designéry, jako jsou Michael Graves, Philippe Starck a Richard Sapper, Alessi ztělesňuje vizi Alberta Alessiho, že „skutečné designové dílo musí lidi pohnout, předávat emoce, přinášet vzpomínky, překvapení a jít proti běžnému myšlení“.

Od svého založení v roce 1921 se Alessi postupně vyvíjela a stala se předním představitelem „Továrny italského designu“, schopných zprostředkovat mezi nejzajímavějšími projevy mezinárodní kreativity a veřejností, společností a trhem. Jejím posláním je převést tyto kreativní projevy do skutečných předmětů schopných plnit sny a uspokojovat touhy veřejnosti.

Dělat z obyčejného neobyčejné. Vytváření každodenních předmětů, které jsou zajímavé a žádané, kde estetika, funkčnost a kvalita nacházejí svou rovnováhu v kulturní a emocionální dimenzi, která okouzlí a překvapí.

Závazkem společnosti Alessi je převést hledání nejpokročilejší kulturní, estetické, výkonné a funkční kvality do průmyslové velkovýroby. Byla nazvána „Továrna na sny“ a jejím cílem je svými produkty reagovat na potřebu štěstí, po umění a poezii, na potřebu sdílenou celým lidstvem.

Celou nabídku si můžete prohlédnout zde.